‘Shtatë fëmijë…sa mirë që i kam’/ Nuk dinin asgjë për të, Altin Sulku zbulon detaje nga jeta privat

0
141

Altin Sulku, është një ndër zërat më të veçantë të tregut muzikor shqiptarë.

Ai ka zbuluar detaje për familjen.

Zoti e ka bekuar me një djalë. Një shpirt i bukur si i Altinit ecën me parimin: Bëj mirë, se çdo gjë që del nga zemra shkruhet atje lart!

Sulku ka kënduar edhe pa pasur përfitime monetare, thjeshtë për të kënaqur fansin e tij. Ndoshta pas një kohe jo shumë të gjatë artistit do i kthehet gjithçka mbrapsht. Fundja për sa kohë ai është ndër këngëtarët më të suksesshëm dhe ka një familje të lumtur i është kthyer gjithë e mira.

“Jeta ime përtej ekranit është shumë e qetë. Kam një familje të mrekullueshme dhe më ka gëzuar Zoti dhe me një djalë, që quhet Roal. Emrin i djalit është bashkim emrash, pasi bashkëshorten e quajnë Rolanda, mua Altin, kemi marrë shkronjat e para të emrave tanë. Familjen e kemi të madhe, jemi 7 fëmijë, 4 vëllezër e kemi 3 motra dhe sa mirë që i kam, pasi jemi shumë të lidhur me njëri-tjetrin. Kemi qenë gjithmonë aty kurdo, për çdo nevojë i jemi gjendur vëllezërve dhe motrave”./gsh

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here