Si kurr me pare Alketa Vejsiu flet shqip në ‘Sanremo 2020’: I dua të gjithë shqiptarët

Ajo eshte nje mrbeteresha e skenes dhe kudo qe shkel e ndricon ate nje nga prezantueset me te mira shqiptare.

Ajo flet shpiq ne skenen e Sanrremos pas Elsa Liles tashme Alketa eshte e dyta qe flet shqip ne kete skene te madhe te muzikes Italine.

Alketa zgjodhi t’i përshëndeste të gjithë shqiptarët në gjuhën shqipe duke thënë: “I dua të gjithë shqiptarët”.

E veshur ne Roze aksesorët që Vejsiu kishte zgjedhur për të vendosur, vathët dhe unazat mjaft fine. Moment i cili ka dalluar ka qenë ai kur

Më tej ajo ka vazhduar të moderojë, duke treguar për të gjithë të pranishmit në festival, por dhe teleshikuesit nga shtëpia se e kishte ëndërruar dhe dashur prej kohësh këtë moment suksesi në karrierën e saj televizive.

Urime te metejshme.