Skandal ajo qe po ndodh/ Mjeku bën denoncimin tron ditës, çfarë po fshihet në QSUT?

Petrit Vargu mjek ne qsut ka ber nje postim ne rrjtet sociale dhe ka denoncuar se facebook nje ngjarje qe po ndodh keto dite ne qsut.

Ai deklaron se Ministria e Shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin e spitalit dhe fsheh rastet meqe nuk kane tampona.

Ja se si shprehet ai:“Skandal! Një mjek dhe dy infermierë janë pozitiv me Covid në urgjencën e QSUT-se. Ministria e shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin dhe fsheh rastet. SPAK ku është? Po vidhen jetët e njerëzve!”, – shkruan mjeku Vargu.