Tarraca e shtepis shembet mbi punetorin. Humb jeten 55 vjecari ne Qerret. Nje tjeter i plagosur

0
418

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Qerret pasi mesohet se ka humbur jeten nje punetor pasi tarraca e shtepise eshte shembur.

Tarraca e shtepise eshte shembur dhe dy persona jane zene nga tarraca por nje person ka humbur jeten dhe tjetri eshte plagosur rende por jashte rrezikut per jeten.

Policia vendore informon se ‘rreth orës 13:15, në fshatin Qerret, është shembur tarraca e banesës së shtetasit Shaban Shehu, rreth 55 vjeç, dhe ka zënë poshtë shtetasin Shaban Shehu. dhe shtetasin Albert Roshi 27 vjeç (i punësuar nga shtetasi Sh. Sh.), të cilët po kryenin punime ndërtimi.