Termet diten sotme ne Shqiperi. Ju ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në juglindje të Shqipërisë.

Sipas qendrës sizmologjike të europës, lëkundjen janë shënuar 19 km nga qyteti i Korçës.

Magnituda raportohet të ketë qenë 3.2 ballë e shkallës rihter, me thellësi 12 km.

Por cdo gje ka shkuar mire dhe nuk ka pasur demtime apo te lenduar.