Tërmet në Elbasan, lëkundjet “zgjojnë” qytetin.Ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit.

Sipas EMSC lëkundja ka patur një magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e tij ka qenë 37 km pranë Elbasanit dhe me thellësi 2 km.

Por fatmiresishte cdo gje ka shkuar mire dhe pa probleme.