Termet ne Shqiperi diten e sotme. Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
327

Tiranë- Lëkundje sizmike në Tiranë.

Një tërmet 3.4 ballë goditi Kryeqytetin Tiranë në orën 11.47.

Thellësia e tërmetit ishte 10 km.

Tronditja u ndje në Tiranë, por edhe në disa qytete si Lezha, Durrësi, Burrel, Krujë etj.

Nuk raportohet për dëme materiale.