Termet ne vendin tone diten e sotme. Ja ku ishte epiqendra

0
10739

Lekundje termeti jane ndjer ne vendin tone. Lekundja ka qene 3.9 balle dhe epiqendra ishte ne Ereseke.

Lekundjet e termetit jane ndjere ne Ersekë, Përmet, Korçë, Gramsh dhe deri në Elbasan.

Epiqendra ishte në afërsi të kufirit me Greqinë, 10 km larg Ersekës.

Por fatmiresishte nuk raportohen deme dhe cdo gje ka shkuar mire.