Termet ne vendin tone ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
2068

Një tërmet ka lekundur mesditën e sotme jugun e Shqipërisë. Tërmeti me magnitudë 3.7 ka rënë 14 kilometra larg Gjirokastrës.

Nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale, pasi lëkundjet kanë qenë të lehta. Nje termet i till eshte normal dhe nuk ka pasoja.