Tërmeti në Juglindje të vendit sot, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Lëkundje të tjera sizmike vijojnë në vendin tone qe nga 26 nentori i 2019. Sipas të dhënave nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës.

Por nuk ka vend per shqetesim lekundjet kane qene te lehta pa shkaktuar probleme.

Shpresojme qe lekundjet te jene dhe me te lehta ne ditet ne vazhdim.

Sizmologet thone se nuk ka vend per panik dhe cdo gje eshte normalizuar.

Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës dhe zonat perreth saj.