Termeti shkund Ballkanin. Lekundjet ndihet deri ne Tirane. Ja sa ishte magnituda

Po ju, a i ndjetë lëkundjet e tërmetit?!
📍Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 Rihter është regjistruar në territorin e shtetit të Bosnje-Hercegovinës, lëkundjet e forta të të cilit janë ndjerë dhe në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë!

IGJEUM raporton se për shkak të magnitudës së lartë, tërmeti është ndjerë në të gjitha vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor, por dhe më gjerë.

Fatmiresishte ne shqiperi nuk ka pasur pasoja apo deme materiale.