Tregon shqiptari i prekur me koronavirus: Si u infektova, ç’ndjeva ditën e parë dhe ditet në vazhdim

Shqiperia eshte tashme e izoluar dhe virusi i ka futur ata ne karantine dhe gjendja e te infektaurve ka shkuar mbi 50 dhe gjendja e tyre ne pergjithese eshte e mire pervec 2 te moshuarve.

Por nje nga ata ka folu me telefon ne emisionin Open dhe thote se cfrae ndjeu kur u infektua diten e pare.

Djali tregon se ne 10 mars doli testi pozitiv dhe ai eshte karantinuar ne shtepine e tij.

Ai qehet Mark dhe thote se diten e pare ka pasur vetëm djersitje, ndërsa ditën e tretë nisi t’i rritej temperatura dhe aty u shqetesova.

Me pas në ditën pestë ai ka pasur probleme jo serioze me frymëmarrjen.

Më tej ai qetësoi qytetarët e panikosur duke u shprehur se koronavirusi është diçka e menaxhueshme, ndërsa theksoi se sot është në ditën e tetë si i infektuar dhe gjendja e tij po kthehet drejt normalitetit.

Ne i urojme shendet dhe gjithe te mirat.