“Une tani kam lindur për here te dyt”, 66-vjecari nga Fieri tregon historine se si shpetoi nga koronavirusi

Një burrë 66-vjecar nga Fieri ditën e sotme është kthyer sot në shtëpi pasi ka rezultuar i shëruar nga COVID-19.

Ai ne fjalet e tij plot emocion ka falenderuar mjekët e spitalit infektiv për të gjithë kujdesin e treguar dhe thotë se ka lindur për së dyti pasi kujton momentin kur u shtrua aitregon se ishte në gjendje të rëndë.

Kastrioti kishte 21 ditë i shtruar në spitalin infektiv pasi ishte kofirmuar i sëmurë me COVID-19.

Fatmirësisht ai ja doli ta mposhtë sëmundjen megjithëse vuan edhe nga semundje te tjera kronike si diabeti, hipertensioni dhe me gjendje post infarkti.

Kete postim e ka bere vete ministrja e shendetesise Ogerta Manastiriu ne fb e saj /Opinion.al