Urgjent largohuni nga partneri juaj nese ai ben keto 3 gjera

Te gjitha femrat qqe jane ne nje lidhje duhet te shikojne me detaje keto 3 sjellje te mashkullit qe kane ne krah.

Ndonese shume shpesh dashuria qe kane per partnerin e tyre nuk i lejon t`i shohin gjerat ashtu sic jane realisht.

Ekspertet ju keshillojne gjithsesi per menyren se si duhet te silleni ne lidhjen tuaj

Se pari, kur ai ju ben te mendoni se per cdo gje qe ndodh eshte faji juaj.
Nga jashte ky mashkull eshte i sjellshem dhe gjithmone tregon se nuk deshiron t`ju lendoje edhe pse ne fund perfundon duke iu akuzuar juve per cdo gje. Keshtu ai heq fokusin nga problemi dhe ben cmos qe fajin e ndodhive t`ua vere juve. Sipas eksperteve keta lloj tipi asnjehere nuk e pranojne fajin e tyre dhe madje aarine dhe thone gjithe miresjellje: “Zemër, nuk dua të debatoj me ty, por këtë herë ishte faji yt”.

Sjellja e dyte eshte kur ai ben rolin e viktimes.
Persona te tille nuk ballafaqohen me problemin por duket sikur deshirojne te viktimizohen. Keshtu per shembull keta tipa, kur partnerja i gjen mesazhe me femra te tjera ne celular, ai menjehere heq vemendjen nga tradhetia e tij dhe e kalon direkt ne akuze te partneres se nuk e beson ate dhe ndjenjat e tij.

Se treti sjellja e nje mashkulli qe ju ben te qani.
Nje mashkull qe ka nje menyre te ashper komunikimi eshte ai qe vertete ju ben te ndiheni keq me veten tuaj duke ju ofenduar. Keshtu nese vereni se ky mashkull ju ben shpesh per te qare, largohuni shpejt nga ai, pasi eshte psikopat. Juve nuk ju duhet nje person i tille ne jeten tuaj, sepse ju lendon shpirterisht.