Video/Shikoni se si lekunden rruget dhe pallatet nga termeti me magnitud 6.1

0
102

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 i shkallës Rihter goditi Tokion.

Frika dhe paniku ishte i madh te njerëzit, ndërsa shumë linja hekurudhore u mbyllën.

Deri më tani nuk është dhënë asnjë alarm për cunam.

Mediat kanë publikuar pamje të momentit kur u regjistrua tërmeti në Japoni, një vend me aktivitet të lartë sizmik.

Per me shume shikoni videot