Vijne lajme qe te gjithe e prisnim nga Italia: Ne Lombardi ka ndodhur dicka e mrekullueshme, shprese per te gjithe njerezimin

Cdo dite vijne lajme te mira nga Italia ku degjon se numri i te sheruarve sa vjen dhe rritet.Shpresojme qe gjendja te qetesohet dhe cdo gje te shkoje sa me mire.

Për herë të parë që prej muajit Shkurt, kur shpërtheu pandemia e koronavirusit, janë shënuar 0 vikt.ima në Lombardi ne 24 orët e fundit. Kujtojme se Lombardia ka qenë rajoni më i prekur nga koronavirusi në Itali.

Numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit është 285 duke u zvogëluar kështu dita ditës. Në 24 orët e fundit janë bërë 11,457 testime dhe 301 persona jane sheruar plotesisht. Gjithashtu në rënie është edhe numri i pacientëve të shtruar në spital. 197 është numri aktual i pacientëve.

Ndërkohë 64 raste të reja janë shënuar në provincën e Milanos, 72 në Bergamo, 59 në Breshia, 10 në Como, 8 në Cremona, 3 në Lecco, 3 në Lodi, 6 në Mantua, 18 në Monza dhe Brianza, 18 në Pavia, 2 në Sondrio, 16 në Varese