11-vjeçarja shqiptare në Itali rrezohet nga bicikleta dhe bie siper sfurkes me bark

0
597

Një ngjarje ka ndodhur në Itali, ku një 11-vjeçare shqiptare është plagour .

Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur në fermë në Ziano, në Valtidone. 11-vjeçarja ishte duke lëvizur me biçikletë, kur ka humbur kontrollin dhe ka rëndë, duke u goditur nga një sfurk.

Vogëlushja është dërguar në spital pas ngjarjes për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe pritet t’i nënshtrohet një operacioni.

Në vendngjarje kanë ndërhyrë edhe karabinierët dhe zjarrfikësit për të zbardhur plotësisht ngjarjen.