15 mjekë në spitalin e Fierit hyjnë në karantinë. Ja si ja punoi 61-vjeçarja fshehu udhëtimin

Koronavirusi eshte futur ne Shqiperi dhe te gjithe ne kemi marra masat per ta ndaluar.

Por nje qytetin e Fierit 15 mjekë dhe infermierë kanë hyrë në karantinë, pasi testi i një pacienteje 61-vjeçare rezultoi pozitiv për koronavirus qe keshtu te gjithe jane ne karantine per te ruajtur njerezit te tjere apo familjarert e tu.

61 vjecarja mesohet se ka ardhur nga Italia ne 6 mars nga porti i Durresit ajo nuk kishte raportuar këtë detaj dhe është paraqitur në spitalin e Fierit me temperaturë, 5 ditë pas kthimit.

Ajo kishte shfaqur probleme respiratorre, por sërish pa raportuar udhëtimin keshtu ka ndodhur dhe ne qytetin e Beratit kur stafi mjekosr eshte futur ne karantin po dhe ne qytetin e Durresit e njejta gje ka ndoshur.

Por pas analazave te 61 vjecares ajo rezulton pozitiv me pas ajo eshte nisur drejte QSUT per nje sherbim me te mire dhe eshte futur ne karantine.

Tashme 61 vjeçarja është rasti i pestë i shënuar në Fier, ndërsa më parë kanë rezultuar pozitiv një 66 vjecar nga Patosi dhe tre anëtarët e një familje në Dërmënas ndaj duhet te keni kujdes.

Ruani vetet tuaja dhe familjen tuaj duke qendruar ne shtepi.