Rritet perseri numri i te prekurve me Korona virus ne Shqiperi.Ja si eshte gjenda e tyre sot.

Rritet perseri numri i te prekurve ne Shqiperi nga koronavirusi.Tashme nurmi ka shkuar 38 te infektuar dhe lajmi eshte ber publik nga Instituti i Shëndetit Publik.

Janë testuar 505 raste të dyshuara dhe 38 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë

Tiranë 22 raste Durrës 5 raste (njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë) Lushnje 2 rast Elbasan 2 raste Fier 5 raste Rrogozhinë 2 raste.

Por 12 prej tyre jane të shtruar në QSUT (nga Tirana, Durrësi, Fieri, Lushja dhe Rrogozhina)

Dy prej tyre janë në terapi intensive, një 66-vjeçar nga Lushnja dhe një 61-vjeçare nga Fieri.

Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

Gjendja e tyre eshte e mire pervec dy rasteve.Shpresoj qe gjendja te qetesohet pasi disa qytete jane ne karantine dhe ajo do japi nje efekt pozitive.