20 vjecari tregon si shpetoi nga perplasja e trenave ne Greqi.5 minuta para aksidentit isha në vagonin e parë

0
168

I riu 20 vjecar tregon se si shpetoi i gjalle nga aksiendeti i dy trenave ne Greqi.

Ai shpetoi per mrekulli pasi 5 minuta ngjarjes ishte ne vagonin e pare dhe po blinte dicka dhe me pas shkoi tek vendi ku ishte ne vagonin e trete.

Biles kur shkova te bleja cokollaten po flisja me arketarin.

Por pasi u ktheva ne vagonin e trete aty ndodhi aksidenti.Ai ka thene se une isha i shtrire dhe i veshur trashe dhe kjo ka bere qe perplasja te ishte me e bute.

Treni filloi te frenoi dhe nje zhurme e madhe u be ndersa shinat e trenit po ulerinin nga frenat. Pati nje perplasje te forte dhe me pas treni ndaloi.

Ishte si nje enderr nje situate qe nuk e kisha perjetuar me pare nje ankth nje frike e madhe por fatmiresisht shpetova dhe jame gjalle u shpres 20 vjecari.