3 qytet ne vendin tone qe pritet te kete rrebeshe shiu

Pas diteve te nxehta ne vendin tone pritet dhe ulje te temperaturave dhe reshje te shiut.

Sinoptikania Lajda Porja eshte shprehur se qytete qe priten te kete reshje shiu jane ë Tiranë, Elbasan dhe Librazhd ndersa temperaturat te bie nga 40 ne 35 grade.

Ditet e fundit pritet te jene me temperatura me te ulta ndersa ditet a para te muaji gusht moti pritet te jete normal me temperatura deri ne 35 grade.

Pritet qe te kete reshje dhe rrebeshe shiu ne Shqiperine e mesme por ditet e nxehta i erdhi fundi trasnmeton shiko.news