3 vellezer humbin jeten mengjesin e sotem 12, 14 dhe 22 vjeç

0
4931

Një ngjarje ka ndodhur në Catanzaro, Itali, ku 3 vëllezër të moshës 12, 14 dhe 22 vjeç kanë humbur jetën, sipas mediave italiane.

Ata janë Saverio, 22 vjeç, Aldo (16) e Mattia Corasaniti (12), raporton noa duke cituar Ansa. Vajza Zaira Maria 12 vjeçe u dërgua në spital në Napoli ndërsa djali, Antonello, 14 vjeç, ashtu si babai, në spitalin e Catanzaro.

Zjarri ka përfshirë apartamentin në orët e para të mëngjesit, ku në shtëpi ndodhej e gjithë familja, e përbërë nga shtatë persona: babai, nëna dhe pesë fëmijë, të cilët kanë qenë në gjumë.

Tre prej vëllëzve nuk arritën të shpëtonin dot ndersa pjestaret e tjere shpetuan.