45 vjecarja heq dorë nga alkooli por shikoni cfarë i ndodh në jetën familjare

Unë kam hequr dorë nga pirja e alkoolit 18 muaj më parë. Duke u ndjerë plotësisht e re dhe me vitale.
Tani ndihem më kreativë, më e fuqishëm dhe jeta ime po ndryshon. Por ajo që ata nuk ju thonë është se si, krahas gjithë kësaj, mund të transformojë edhe jetën tuaj seksuale me bashkeshortin.

Qe kur hoqa dore nga alkooli jeta ime sentimentale eshte me e mire dhe mardhenia me bashkeshortin eshte me e bukur.Dhe tani mardhenien e vleresoj shume

Sepse ndërkohë që marrëdhënia ime me botën rreth meje është përmirësuar tani që i kam shmangur një bakshish të përditshëm, marrëdhënia që vlerësoj më shumë – ajo që kam me bashkëshortin tim – ka përfituar gjithashtu më së shumti, fizikisht dhe emocionalisht.

Arsyet që unë hoqa dorë nga pirja janë të njohura për gratë që arrijnë moshën e mesme. Dihet mirë se menopauza dhe shume ndryshime po vijne.

Dridhem kur kujtoj se si ishin mëngjeset e djersitura e të mbushura me ankth të së dielës pasi hapja një shishe verë disa netë të javës. Të ndiheshe shumë i nxehtë dhe e pergjumur me një ndjenjë të grumbulluar dënimi ishte normale dite te erreta dhe kujdesi per familjen ishte shume keq.

Që kur hoqa dorë nga pijet në verë jam shumë më mirë në komunikimin me burrin tim. Ndjenjat e mia nuk turbullohen nga pijet alkoolike, që do të thotë se jam më i sinqertë për atë që po ndodh realisht mes nesh.

Acarimet e vogla nuk shpërthejnë nuk ndodhim me sepse dikur per cdo gje beja sherr me bashkeshortin.

Alkooli ka qenë një pjesë e madhe e jetës sime dhe tani qe e kam larguar po kuptoj se sa shume kohe te kote kam humbur duke qene e pire.

Tani shqisat e mia janë më të mprehta, nivelet e mia të energjisë jane te larta dhe jeta ime ne shtrat eshte rikthyer perseri. Ndaj doja ta ndaja me ju kete histori qe ti jap nje mesim vetes dhe te gjitheve ata qe jane te alkoolizuar.