5-vjeçari vuante nga një kollë për tre muaj. Doktoret habiten cfare i gjejne ne mushkri

Një djalë 5-vjeçar vuante nga një kollë e vazhdueshme, për tre muaj, shkoi për t’u konsultuar dhe gjetën se kishte një sustë të futur në mushkëri pas skanimit.

Mjekët e Ineram kryen një operacion të komplikuar për nxjerrjen e sustes.

Sipas raportit mjekësor, nga Dr. Carlos Morínigo, fëmija iu nënshtrua nje operacioni ne gjoks dhe ja nxorren susten qe e mbante 5 muaj ne trupin e tij.

Nga dita e sotme ai do te jete mire dhe do ti kthehet jetes normale.