59 vjecarja nga Durrësi humb betejen me koronavirusin ne Itali pasi ishte me diabet

Italia eshte vendi i dyte ne bote per koronavirusin dhe atje infektimi eshte shume i madhe mbi 6000 mij veta te infektuar dhe 700 prej tyre jane sheruar.

Por eshte bere e ditur se diten e sotme një grua 56 vjecare mendohen se është shqiptarja e parë që ka humb jetën në Itali si pasojën e koronavirusit.Dhe ky lajm eshte publikuar nga mediat ne qytetin e Durresit dhe nga gazetari i Vizion Plus në këtë qytet pas kontaktit me familjarët e 56-vjeçares.

Gruaja kishte qendruar ne Itali te vajza e saj dhe vuante nga diabeti por ajo eshte infektuar nga dhendri i saj me virusin.

56 vjecarja është sjell në Durrës dhe i është dhene lamtumira. Nderkohe dy vajzat qe jetojne ne Itali dhe bashkeshorti i njeres prej tyre, te infektuara nga koronavirusi nuk kane ardhur ne Durres per ti dhene lamtumiren e fundit nenes se tyre per shkak se nuk mund te dilnin nga zona e kuqe ne shtetin fqinje ku eshte vendosur ushtria.

Shpresojme te behet me mire.