82-vjeçarja mp osht koronavirusin brenda një jave dhe mjekët tregojne se si u sherua

0
87

Nje lajm i mire vjen nga koronavirusi ku 82-vjeçarja, Amarnda Bottini Campolunghi arriti të mposhtë koronavirusin brenda një jave dhe kjo eshte dicka shume e mire tregon qe virusit po i gjihet vaksina e sherimit.

Ajo gjuhet gjysja e hekurt keshtu e therrasin mjeket e ate ne spitalin San Matteo në Pavia.Dhe ajo e mposhti virusin dhe ky eshte lajmi me me shprese per te gjithe.

Ajo vuante edhe nga diabeti i tipit 2 dhe iu nënshtrua një reahbilitimi, ndërsa simptomat e koronavirusit iu shfaqën para 26 shkurtit familjaret e saj po kujdesen per te tani dhe cdo gje po shkon mire.

Mjekët thanë se ajo u kurua me antiviralë dhe se për habinë e të gjithëve trupi i saj filloi të reagonte pozitivisht ndaj trajtimeve. Ata shtuan se ajo e mposhti sëmundjen në një kohë rekord dhe se tashmë është gati të dalë nga spitali e t’i bashkohet familjarëve të saj.

Shpresojme qe te gjithe te infektuarit te sherohen dhe te kthehen ne jeten e tyre reale.