93 vjeçari merr Viagra çdo natë por nipi i tij cuditet kur mëson arsyen pse pi

Xhoni shkon për të vizituar gjyshin e tij 93 vjeçar në spitalin ku ishte ne rehabilitim. Ai u lehtësua shume kur pa se gjyshi i tij dukej i kënaqur dhe i qetë

“Si po kalon o gjysh?” E pyeti djali.

“Ketu ndihem më mirë”, thotë plaku.

“Po ushqimi si është?”

“Menuja eshte e mrekullueshme, ja sot kishim tavë me pulë per dreke”.

“Po infermieret si te duken?”

“Nuk ka më mirë se këto infermierët, të rinj e të bukur dhe me të vërtetë kujdesen shume ”

“Po gjumin si e bën? Fle mirë naten? ”

“Asnjë problem s`kam,” thote gjyshi, “tetë orë fle çdo natë. Në orën 10 më sjellin një filxhan çokollatë të ngrohtë dhe një tabletë blu Viagra dhe unë zgjohem shumë mirë ne ngjes”.

Xhoni i habitur paksa nga e gjitha kjo qe degjoi dhe shkon të pyesë infermieren përgjegjëse.
“Përshëndetje, a mund të më sqaroni pak për diçka,” pyeti ai, “më thanë që po i jepni gjyshin tim 93 vjeçar Viagra çdo natë. Sigurisht që kjo nuk mund të jetë e vërtetë apo jo? ”

“Po po, shume e vertet eshte”, përgjigjet infermierja. “Çdo natë në ora 10 i japim nga një filxhan çokollatë të ngrohte dhe një tabletë Viagra. Gjithcka keshtu funsionon mrekullisht mirë, pasi cokollata e bën atë të flere me mire ndersa Viagra e ndalon atë që të rrokulliset nga shtrati e te bjere poshte”.

Kjo ishte edhe pergjigja e papritur e infermieres qe e habitinipin mbi gjyshin e tij te moshuar