A e mbani mend Elsën tek Pallati 176? Aktorja e njohur bën rrëfimin që nuk e kemi ditur me pare

Eshtë një nga aktoret me te dalluara dhe me te mira pergjate viteve 1985 por ajo ende mbetet shume e mire dhe shume aktive.

Kur ishte e ftuar ne emisionin “Zonë e Lirë”, Eva Alikaj tregoi ndër të tjera edhe për rolin që e bëri shumë të famshme, sa qe batutat e atij filmi kujtohen edhe sot në bisedatt mes njerëzve.

“Ta luash për 5 vjet, e sforcoja gjithmonë veten në shfaqjet e Pallati 176. Në fillim ka qenë shumë e këndshme, për mua ishte shumë e lodhshme, që të ishe aq e freskët, aq komike. Më dukej sikur lekët duhet t’i paguaja unë, aq shumë më pëlqente si profesion, merrja lekët dhe ia jepja mamit. Unë nuk e ndjej veten të harruar. Unë ika jo për të ndenjur, por ashtu erdhi puna, qëndrova për djalin”, tha Eva Alikaj.