Pas 26 nentorit pallati i Parashqevi Simakut u shpall i pabanueshëm por ja cfare thote kengetarja e njohur

Data 26 Nentor 2019 do ngeli nje dite qe do shenohen ne historine e Shqiperise. Gjithashtu edhe per kengetaren e Parashqevi Simaku do te jete e njejta gje pasi pallati ku ajo ka banuar ne 1997 eshte demtuar.

Nipi i saj Ani Simaku, qe jeton me familjen e tij në shtëpinë e hallës Parashqevi Simaku, ka rrëfyer për “ABC News” telefonatën me këngëtaren e njohur pas asaj ngjarje. Sipas tij, shqetësimi kryesor i këngëtares ishtë lidhur më shumë me familjarët e saj se si ishin ata sesa me dëmet që godina mund të kishte pësuar.

Ani Simaku tha: “Kur e mori vesh na mori menjehere në telefon e përjetoi shumë. Gjëja e parë që pyeti ishte ‘a jeni mirë të gjithë…’.

Megjithese Parashqevia prej shume vitesh jeton ne Amerike dhe atje ka nje jete tjeter ajo ka familjare te sajat qe nuk i harron.