“A tu jap një lajm të mirë per te gjithe?! Brace jep lajmin shume te mirë nga urgjenca e spitalit të Fierit

Nje lajm i mire vjen nga zv.Erion Brace nga spitali i Fierit.

Ai ka shkruan ne rrjetet sociale se asnjë mjek, infermier apo sanitar sipas tij, nuk ka dalë pozitiv nga koronavirusi dhe ky eshte nje lajm i mire.

Ai shkruan:“A tu jap një lajm të mirë?! Të 21 mjekët, infermierët dhe sanitarët e Urgjencës dhe Patologjisë në spitalin e Fierit,pas testit të tamponit, dolën negativë. Lajmi më i rendesishëm dhe natyrisht më i gezuari që kam marrë prej së premtes që kaloi. I gëzuar për ta, një për një, tashmë i qetë edhe për Fierin”, shkruan Braçe.

Perseri ai shkruan se:“Spitali është i pastër për çdo qytetar që kërkon ndihmë dhe kurim aty. 21 mjekët, infermierët e sanitaret, ranë në kontakt për tre ditë me radhë me një grua të ardhur nga Italia, e cila, gënjeu tre ditë me radhë dhe u zbulua nga policia. Ajo infektoi edhe bashkëshortin e saj. Ka një arsye përse dolën negativë mjekë, infermierë e sanitarë. Disiplina në urgjencë e në pavion, veshje, maskë e doreza çdo minutë e me çdo të sëmurë, higjenë e pastërti. Një bravo shumë e madhe për secilin një bravo edhe për drejtoreshën e Spitalit Rajonal Fier”

Shpresojme qe do behet me mire dhe shpresojme ta largojme kete virus.