Alketa ben prezentimin e pare, por nuk i “pushon goja” habiten te gjithe italianet (Video)

Nje dite e bukur per Alketa Vejsiu sot endrra e saj behet realtitet dhe do të jetë sonte në skenën e Sanremos krah Amadeusit dhe të dashurës së Ronaldos, Georginës. Ajo eshte shume e lumtur dhe mezi e ka pritur kete cast magjik ne jeten e saj.

Pak më parë në një konferencë për shtyp, moderatorja shqiptare falenderoi Rain për ftesën dhe u shpreh se kjo është ëndrra e të gjithë shqiptarëve.Dhe un jame me shume fat qe arrita ne kete dite dhe pres qe kjo nate te jete shume e bukur.

Ja cfare thote Alketa:

“Para së gjithash falenderoj Rai-n dhe Amadeus për ftesën e veçantë, që është ëndrra e një kombi të tërë. Në Shqipëri, Sanremo ka qenë kolona zanore e shumë njerëzve. Për ne, Rai ka qenë dritarja e lirisë. Sytë e shqiptarëve janë me ju sonte dhe gjithashtu edhe të atyre që jetojnë në Itali, që janë më shumë se 600 mijë”, tha Alketa.

Per me shume shikoni videon: