Arrestohen diten e sotme dy mjeket e njohur pasi u merrnin leke pacienteve ne QSUT (emrat)

Dy mjekë të QSUT-së kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për korrupsion.

Në kuadër të hetimeve proaktive, dyshohet se mjekët bënin skanera kundrejt shpërblimit, ndërsa disa prej këtyre rasteve janë dokumentuar.

Bëhet fjalë për mjekët Nazmi Metaliu dhe Astrit Mansaku. Burime policore bëjnë me dije se hetimet vijon prej 3 javësh.

Cili eshte mendimi juaj ne kete rast?Arrestohen diten e sotme dy mjeket e njohur pasi u merrnin leke pacienteve ne QSUT (emrat)