BE jep lajmin e madh per Ukrainen ndodhi per here te pare kjo ndihme kaq e madhe

E gjithe bota pret lajme te mira per Ukrainen dhe cdo dite presim qe lufta te mbaroj.

Udhëheqësit e BE-së kanë rënë dakord të financojnë 500 milionë euro të tjera ndihmë ushtarake për Ukrainën, deklaroi sot Charles Michel.

Lajmi mire eshte se BE pritet qe te financoj 500 milione euro ne ndihme te Ukraines qe ajo te rimekembet dhe ti mbijetoj okupatorit Rus.

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel thote se ne do e ndihmojme Ukrainen ne ditet e saj me te veshtira me 500 milion euro.

Po pergatitet dhe plani per dergimin e armeve dhe pajisjeve te reja qe do ti bijne ne ndihme Ukraines.

Dhe ne jemi optimist qe kete lufte do te jete ne krahun e Ukraines dhe se bashku BE do te sjell paqe ne evrope.