Behuni gati. Rikthehen reshjet e debores dhe ulen temperaturat

Meteorologia Tanja Porja eshte shprehur se pritet reshje debore ne mes te muaj mars. Gjate 10 diteshit te dyte te muajit mars priten dhe ulje te temperaturave dhe nje rikthim i dimrit ne vendin tone.

Nga ditët pranverore në ato tipike dimërore, do të ketë ndryshime të temperaturave deri me 10 gradë.

Ndërsa kjo fundjavë do të mbyllet me temperatura tipike pranverore dhe prani të vranësirave në zona të caktuara te vendit.

Pritet qe 15 diteshi i fundit te kete te dy stinet dhe dimer dhe pranvere.