Vajza 13-vjecare ngacmohet seksualisht nga mesuesi ne ambientet e shkolles

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Lipjan ku dyshohet se nje mesues ka ngacmuar seksualisht nje nxehese 13 vjecare.

Policia ka arrestuar mesuesin dhe po e heton ne gjendje te lire.

Ai eshte marre ne pyetje dhe grupi hetimor eshte duke punuar per te zbardhur ngjarjen e plote.

Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Resinovc të Lipjanit në shkollën “Vezir Kolshi”