Behuni gati/Rrufe, shi dhe stuhi ere, gjithçka fillon sonte dhe ja ku arrin kulmi

0
179

Ditët në vijim pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu. Sipas Meteoalb gjithçka do të fillojë gjatë orëve të para të mbrëmjes së sotme, ndërsa parashikohet që gjatë mëngjesit të nesërme vendi, sidomos pjesa perëndimore të “pushtohet” nga reshje të dendura shiu si edhe rrufe.

Shiu do të jetë në formë rrebeshësh thuajse në të gjithë pjesën perëndimore të Shqipërisë, ku herë pas here do të vërehen edhe stuhi të forta ere.

Parashikimi per kushtet meteorologjke gjate mengjesit te neserm
Sa i përket temperaturave të ajrit, ato do të rriten lehte në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e forte në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 6 ballë. /abcnews.al