Beni kujdes diten e premte. Temperaturat arrijne rekord. Ja cfare rekomandojne eskpertet

0
580

Metereologet paralajmerojne se diten e premtet pritet qe rritje e larte e temperaturave ne 42 grade.

Eshte mire qe te mos rrini ne diell pasi neser eshte dita me e nxehte e muajit Korrik.

Ne oret e pikut ekspertet paralajmerojne te pini sa me shume pije dhe te freskohen sa me shume.

Greqia do ta shpall diten e premte si dite pushimi nga temperaturat e larta ndersa ne Itali temperaturat do te shkojne 45 grade.

Pritet qe 15 diteshi i dyte te muajit Korrik do te jete me temperaturat te larta dhe jane ditet me te nxehta te vitit.