Humb jeten ne vendin e punes 18 vjecari shqiptar qe punonte ne Itali

0
669

ITALI- Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ku mesohet se nje 18 vjecar shqiptar ka humbur jeten diten e sotme ne Porto Sant’Elpidio.

Ai ishte duke punuar ne nje zone industriale dhe ne oren 9 ne mengjes ka rene nga vendi ku po punonte.

Catia e nderteses eshte shembur dhe i riu ka rene nga 10 metra lartesi.

Edhe pse mjeket erdhen me shpejtesi 18 vjecari nuk arriti te jetonte.