Bëri operim bajamet. Vajza 3-vjecare humb jetën

Një nënë e pikëlluar kërkon përgjigje pasi vajza saj tre vjeçare ndërroi jetë disa ditë pas një operacioni për heqjen e bajameve.

Alia kishte ndërhyrjen por disa orë më vonë u dërgua me urgjencë në departamentin e urgjencës të Spitalit të Fëmijëve, pasi vogëlushja kishte ethe dhe simptoma të ngjashme me gripin. Gjendja e saj u perkeqesua nga nderhyrja ne bajame edhe pse ai eshte nje operacion i lehte.

Te nesermen ne mengjes gjendja e saj u perkeqesua dhe me pas ra ne koma.

Me pas mjeket zbuluan se vazja nuk kishte më aktivitet truri dhe asnjë shenjë jete.

Familja nuk e beson se si vajza e tyre 3 vjecare humbi jeten pas nje operacioni te till por gjendja e saj u perkeqesua pas operaciont. Nena ben historin publike per te sensibilizuar njerezit qe te kene me shume kujdes nga ngjarje te tilla dhe keshillon cdo prind qe ngjarje te tilla te mos perseriten me. Shiko.news