Erdhi nga Gjermania ne vendlindje per te kaluar pushimet humb jeten gruaja

Nje familje ka ardhur nga Gjermania ne Kosove per te kaluar pushimet por fatkeqesisht nena Hyrije Bajrami eshte gjetur pa shenja jete ne shtepine e saj.

Ngjarja ka ndodhur diten e sotme ne Lipjan.

Policia ka shkuar ne vendngjarje dhe ka gjetur trupin e pa jete te gruas. Ajo eshte derguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Pritet ne oret ne vazhdim te zbulohet dhe shkaku i humbjes se jetes se Hyrije Bajrami.

Nje humbje e madhe per familjen dhe komunitetin ku ajo jetonte. U prefte ne paqe.