Biskota me arr kokosi qe shkrihen ne gojë

0
173

Biskota me pluhur të kokosit
200 g gjalpë
4 gota miell
1 filxhan sheqer
1 filxhan kokos
2 vezë
1 lugë çaji esencë vanilje
Reçel luleshtrydhe

Metodat
Perzieni gjalpin dhe sheqerin, shtoni 1 lugë çaji esencë vanilje. Përziejini mirë.

Shtoni në të 1 filxhan kokos të tharë dhe përzieni. Shtoni 4 gota miell, përzieni me duar.

Mbulojeni brumin tuaj me mbështjellës dhe lëreni të ftohet në frigorifer për 5 orë.

Rrokullisni brumin tuaj në topa të vegjël.

Rrokullisni topat në kokos.

Rrokullisni një mbështjellës të vogël mbi gishtin e madh për të shtypur në mes të topit. Mbushni çdo vrimë me reçel.

Transferoni brumin tuaj në tepsi me yndyrë. Piqeni për 20/25 minuta në 180 gradë.Shperndajeni me miqt tuaj

Shijejete.com