Biskota të shijshme me 4 përbërës, në vetëm 15 minuta

Nëse keni qenë duke kërkuar recetën më të thjeshtë për disa biskota të shijshme jeni në vendin e duhur. Pjesa më e mirë e recetës më poshtë është se ajo mund të realizohet vetëm me 4 përbërës. Mësoni si:

Përbërësit:

1 filxhan me gjalpë

½ filxhan me sheqer

1 vezë të rrahur

½ lugë gjelle me ekstrakt vaniljeje

Udhëzime:

Ngrohni furrën në 180 gradë Celsius. Në një enë kombinoni gjalpin, vezën, vaniljen dhe trazojini mirë derisa të krijohet një masë homogjene.

Gradualisht i shtoni gjalpin dhe trazojini përsëri. Me ndihmën e një luge merrni nga masa që përgatitëm dhe me kujdes i vendosni në një tavë, ku më parë keni shtruar një letër pjekjeje.

Vendosini në furrë të piqen për 10 minuta ose derisa biskotat të marin një ngjyrë kafe të errët. Hiqni biskotat nga tava dhe i lini të ftohen për disa minuta, para se t’i konsumoni. Shijojini!/