Bjondja e moshuar ben kerdine, i vjedh canten djalit para syve brenda ne dyqanin e argjendarise

Nje grua ne moshe nuk ka pasur fare turp, por i ka vjedhur canten nje djali te ri ne Tirane.

Duket ne vidjo se gruaja hyn brenda ne argjendari me nje qetesi te papare dhe mesa duket e ka shenjestruar djalin me canten e tij te vogel.

Por ndersa ai eshte bashke me te fejuaren e tij duke pare per bizhu floriri, kjo grua ‘specialiste e fushes’ hiqet sikur po sheh vitrinen dhe me shume stil afrohet te canta e djalit qe e kishte lene i shkujdesur mbi banak.

Kjo argjendari e ndodhur prane shallvareve ishte vendi ku ka ndodhur vjedhja ‘sy me sy’.

Cifti qe ishte duke blere unazat e fejeses kerkon ta bej me dije kete vjedhje sepse i prishen planin me te bukur.

Canta qe u vodh kishte brenda shume para per nishanet e fejeses se tyre