Çfarë po ndodh me token? Tërmet me magnitude 7.7 ne Kuba, paralajmërohet per cunami.

Pas termetit ne Turqi Shqiperi Greqi lekundjet fillojne ne Amerike Latine dhe ne Amerike.

Një tërmet mjaft i forte ka lekundur sot Kubën dhe vendet perreth saj. Agjencia sizmike e SHBA njofton se tërmetit është me magnitudë 7.3 të shakllës rihter.Dhe lekundjet kane qene te medha sa njerezit kane dale ne rruge dhe nuk jane futur ne me neper banesa.

Ndërkohë agjencitë e emergjencave në Kubë, Kili dhe në brigjet e Xhamajkës kanë thene për nje cunami.

Dhe njerezit jane shume te shqetesuar sa po marrin masa per te fjetur ne lulishte.

Shpresojme qe te qetesohet toka dhe lekundjet te kene magnitude me te ulet.