Bota e artit në zi/ Ndërron jetë aktorja e disa prej filmave më të njohur botërisht (emri+foto)

0
43

Ka vde kur në moshën 82-vjeçare aktorja e njohur, Jean Hale.Ajo njiher për rolet e saj në televizion dhe filma të ndryshëm si “Batman” dhe “In Like Flint”.

Lajmin e hidhur e konfirmoi familja e yllit për “Fox News” duke u shprehur se ajo ndërroi jetë në gusht në Santa Monica, Kaliforni.

Ajo më parë ka qenë e martuar me aktorin fitues të ‘Emmy’ dhe ‘Golden Globes’, Dabney Coleman nga 1961-1984. Ata ndajnë bashkë tre fëmijë: Kelly, Randy dhe Quincy.

Jean është e famshme për paraqitjen e saj në “In Like Flint”, ndërsa në po të njëjtin vit u shfaq në dy episode të “Batman” si Polly.

Ajo u shfaq dhe në filma të tjerë duke përfshirë Taggart (1964), Oscar (1966) dhe Masakra e Shën Valentinit (1967) dhe në televizion në Perry Mason , The Alfred Hitchcock Hour , Bonanza , The Fugitive , Hawaii Five -O , Marina e McHale , Marsiani im i preferuar , Heronjtë e Hogan , West Wild and Mod Squad