Burri akuzon gruan se nuk bën asnje pune në shtëpi. Ajo ja bën 8me2

0
3303

Një grua u fut ne greve ne shtepi e saj pasi burri i saj i tha qe nuk ben asgje ne shtepi rri kot gjithe dite.

Pas ketyre fjaleve ofenduese gruaja eshte futur ne greve dhe nuk ben me asnje pune ne shtepi.

33 vjeçarja per dy dite nuk shtroi shtretër dhe nuk lau asnjë pjatë të vetme.

Ajo tregoi rroba të grumbulluara në divan, tryezën e dhomës së ngrënies së familjes të mbushur me pjata të pista, lodra dhe postë dhe peshqirë të shpërndarë në dyshemenë e banjës.

Pasi kaluan disa dite shtepia u be nje rremuje e madhe dhe burri kuptoi se kishte bere nje gabim qe kishte qortuar gruan e tij. Dhe ne fund ai i kerkon te falur per fjalet e thena.

Gruaja eshte drita e shtepis pa te shtepia eshte erresir duart e saj vlejne me shume se floriri pasi ajo kujdeset cdo dite e cdo jave e cdo muaj deri ne fund te jetes te saj. Ndaj me shume respekt per gruan.