Dalin pamjet kur hyn ne skene, Alketa i le te gjithe pa fjale dhe moderatorin e Sanrremos

Alketa ka ndricuar skenen e festivalit te madh italian Sanrrmos.

E veshur me roze si nje barbi e vertete dhe me e bukur se kurre.

Publiku e ka duartrokitur dhe eshte magjepsur nga Alketa.

Alketa u ngjit në skenën e famshme krah emrave të njohur duke impresionuar italianet me shkathtesine ne te folur. Ajo gjithashtu ka pershendetur dhe shqiptaret.

Ne i urojme suksese te metejshme Alketes.