Del njoftimi i ri del nga Meteoalb/ Ja cfarë ndodh me motin javën që.Nga e hena vjen

Reshje te lehta filluan sot dhe reshje debore ne vende malore dhe ne gjithe shqiperine ka qene moti i ftohte dhe me vranesira.

“Dita e sotme ka qene nje dite dimri gri që do të vijojnë në orët e ardhshme duke bërë që të kemi reshje të pakta shiu në zonat qendrore dhe jugore ndërsa në zonat veri-lindore reshjet pritet që të jenë të pakta por në formën e dëborës”, thotë Hakli Osmani nga Metoalb

Por java ne vazhdim temperaturat mund te rrinet pak dhe moti do te jete i kthjellet.Dhe pritet qe jave qe vjen te jete nje mote i bute dhe temperatura te ndryshojne.

“Përsa i përket vlerave termike pritet që ato të shënohen më -4 dhe -5 gradë celsicus në zonat malore, ndërsa përgjatë uletërsirës perendimore pritet që vlera maksimale të shënohet 15 gradë celcius”, thotë Osmani.

Ju urojme nje jave te kendshme.