Detaje te reja pse ndodhi ngjarja ne Paskuqan.Burri vret gruan dhe plagos dy te tjere

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Paskuqan diten e sotme ku mesohet se ish bashkeshorti i merr jeten gruas 36 vjecare.

Ajo quhej Alketa Hysa dhe eshte nje nga viktimat e dites se sotme.Por ish bashkeshorti i ka marr jeten dhe motres se saj Etleva Kurtit. Pas dy te vdekurve dhe dy persona te tjere jane plagosur.

Cifti eshte ndar prej disa kohesh pasi kane pasur shume konflikte bashk. Dhe ate nuk ndiheshin mire me njeri tjetrin.

Kjo ngjarje ka tronditur te gjithe opinion publik.