Doktoret kineze festojne te buzeqeshur mbylljen e spitalit te fundit, ja gjesti i tyre i bukur

Stafi i njerit nga spitalet ne Wuhan te Kines kane festuar me gezim qe po mbyllnin urgjencen e fundit provizore nga personat e prekur prej COVID-19.

Ata ka ne bere nje gjest te bukur ne nje vidjo, duke hequr maskat ne shenje fitoreje ndaj atij armiku qe tashme ka goditur edhe Evropen.

Tek vidjoja qe kane shperndare ne rrjetet sociale, mjeket kane hequr njeri pas tjetrit maskat e tyre.

Kina ne pergjithesi ka shenuar 80824 raste te personave te infektuar dhe mbi 3 mije pesona kane humbur jeten.

Megjithate javen e kaluar Kina ka pasur nje numer teper te ulet te rasteve te reja te personave te infektuar, qe ka sjelle edhe mbylljen e gjithe spitaleve te cilat ishin ndertuar enkas per kete qellim qe te perballej me fluksin e pacienteve qe shtoheshin.